Oto zupełnie nowy wyścigowy Lexus na sezon 2017

Lexus zaprezentował swój nowy samochód wyścigowy, bazujący na zmodyfikowanej wersji całkowicie nowego LC 500.

Rozpoczęcie testów nowego auta bazującego w całości na modelu LC500 planowane jest jeszcze we wrześniu. Nowe coupe zadebiutuje w japońskich wyścigach serii Super GT, zastępując w nich model RC F w następnym roku.

LC 500 i jego wersja z napędem hybrydowym LC 500h to typowe coupe do pokonywania dalekich tras. Wersja wyścigowa znacznie różni się od nich, między innymi szeregiem modyfikacji mających na celu poprawę parametrów aerodynamicznych, obniżenie masy, a także specjalnie opracowanym na potrzeby wyścigów zespołem napędowym.

Efektowne nadwozie wyścigowego LC 500 charakteryzuje się między innymi mocno poszerzonymi nadkolami, muskularnie wyprofilowanymi spojlerami progowymi i licznymi wlotami powietrza, których zadaniem jest chłodzenie i zwiększanie siły dociskowej. Ponadto podnoszą aerodynamikę i dynamikę krzywizn. Nowy Lexus imponuje szerokością sylwetki zachowując przy tym charakterystyczne wyróżniki marki w postaci charakterystycznej osłony chłodnicy i uformowanych na kształt litery L linii świateł.

Ważący zaledwie 1020 kilogramów samochód wyścigowy napędzać będzie 2-litrowy, czterocylindrowy turbodoładowany silnik spalinowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa, współpracujący z sześciostopniową, sekwencyjną skrzynią biegówPOLECAMY TAKŻE: